قطعات خودرو بر روی هم قرارگرفته و به اصطلاح مونتاژ می شوند تا خودرویی که شما سوار ان می شوید ساخته شود. هر خودرو از قطعات خاصی تشکیل می گردد که در برخی مواقع این قطعات ممکن است منحصر به همان خودرو باشند. اما در بسیاری از قطعات خودرو تمامی اتومبیل ها نقاط اشتراک نیز دارند. قسمت ها و برخی از قطعات خودرو را در ادامه به صورت عمومی و قابل فهم برای همه دوستان و کارایی انها را توضیح میدهیم. در مقالات بعدی و هر چه جلوتر برویم مطالب را بیشتر تخصصی و فنی می کنیم به گونه ای که به صورت ریزتر و جزئی تر با قطعات خودرو آشنا شوید. از آنجایی که امکان معرفی همه قطعات خودرو در این مقاله وجود ندارد بنابراین هر ماه سعی میشود که این مقاله بروزرسانی شود و مطالب جدیدتر اضافه شود.

بدنه خودرو اولین قطعه از قطعات خودرو است

علاقه مندان به اتومبیل می توانند مطمئن باشند که موتور ، گیربکس یا ترمزها اساسی ترین قطعات خودرو و اجزای یک اتومبیل هستند. اما بدنه خودرو – مؤلفه ای که همه اجزا و سیستم های دیگر در آن نصب شده اند – هنوز چارچوب اصلی یک وسیله نقلیه است. این بدنه خودرو است که در واقع راننده و مسافر را در داخل خود جای می دهد و محموله نیز در آن قرار می گیرد. پس دربین قطعات خودرو مهمترین مورد می تواند بدنه خودرو باشد. افراد و چمدان هایشان را هنگام سفر در خود جای میدهد و محافظت می کند. یک اتومبیل جدید با خطوط و منحنی های بی نقص و سطح بدنه براق می تواند توجه همه را به خود جلب می کند. در صورت دقیق بودن راننده و برخورد خوب با اتومبیل طول عمر قطعات خودرو نیز افزایش می یابد.

انواع موتور با احتراق داخلی

موتورهای اتومبیل با سیستم احتراق داخلی از همه خودروها محبوب تر هستند. سه نوع از موتور وجود دارد: نوع پیستون ، توربین گازی و پیستون روتور. بیشتر اتومبیل ها مجهز به موتور پیستونی هستند. با توجه به نوع سوخت مصرفی ، بین موتورهای بنزینی و دیزلی تفاوت قائل می شود. همچنین موتورهایی وجود دارد که روی هیدروژن ، بنزین معمولی و سوخت الکلی کار می کنند – اتانول و متانول.

قطعات خودرو آیریک پارتاز قطعات خودرو که کمتر دیده می شود سیستم اگزوز است

سیستم اگزوز خودرو شامل یک منیفولد اگزوز خاموش کننده صدای اگزوز خودرو و مبدل کاتالیزوری است و موجب می شود اگزوز خودرو شما بخوبی کار کند. مبدل کاتالیزوری برای مدلهای قدیمی اتومبیل غیر معمول است و بیشتر در اتومبیل های مدرن نصب می شود. این سیستم حمل و نقل گازهای آلاینده سمی با دمای بالا را از کل وسیله نقلیه تخلیه می کند. همچنین سطح سر و صدای داخل خودرو و غلظت گازهای مضر را کاهش می دهد. درنتیجه محیط کمتر آلوده می شود و یک اتومبیل نیز به نوبه خود در فرآیند حرکت کمتر دست و پا چلفتی می کند.

سیستم ترمز همه را ایمن و سالم نگه می دارد

سیستم ترمز اتومبیل یک طبقه بندی از اجزای مکانیکی ، الکترونیکی و هیدرولیکی است که برای اصطکاک برای متوقف کردن تمیز خودرو در کنار اصطکاک کار می کند. علاوه بر این خیال شما را در هنگام رانندگی های پرشور راحت می کند. هنگامی که راننده پدال ترمز را فشار می دهد پیستون به سمت سیلندر اصلی حرکت می کند ، که مایع ترمز را از سیلندر اصلی به سیلندرهای چرخ و کالیپرها از طریق خطوط ترمز و شیلنگهای انعطاف پذیر قرار می دهد. سیستم ترمز امروزی اتومبیل های مدرن بیش از 100 بار اصلاح شده و کارآمد و قابل اعتماد شده است.

به طور کلی ، سیستم ترمز در اتومبیل شامل دیسک ترمزها در قسمت جلویی و دیسک ترمز یا طبل در انتهای عقب خودرو است که توسط لوله ها و شیلنگ هایی که سیستم ترمز در هر چرخ را به سیلندر اصلی وصل می کنند متصل می شود. سایر اجزای متصل به سیستم ترمز شامل ترمزهای پارک ، تقویت کننده برق و سیستم ضد قفل است.

قطعات داخلی خودرو چیست؟

بخش هایی از داخل خودرو ، به تعبیر مشترک ، همه عناصر طراحی داخل یک اتومبیل و قطعات خودرو داخلی است. هر قسمت داخلی یک اتومبیل سه عملکرد اصلی را انجام می دهد:

  • ارگونومی محفظه را بهبود می بخشد.
  • فضای داخلی را برای راننده و مسافران راحت می کند.
  • تناسب طراحی داخلی خودرو با نمای بیرونی خودرو.

روغن و مایعات، روان کننده های اتومبیل: انواع استفاده و انواع در نظر گرفته شده

تعریف “روان کننده های اتومبیل” به معنای ماده روان کننده برای محافظت از جزئیات و مکانیسم های خودرو از فرسودگی در اتصالات اصطکاک در نظر گرفته شده است. برای یک موتور خودرو، موتور یک عنصر اساسی برای درست کار کردن است. روغن کاری قطعات خودرو معمولی و روتور موتور آنها را از سایش به موقع و نوسانات دما حفظ می کند. علاوه بر این ، روغن روانکاری عملکرد محکم کننده مانند واشر را انجام می دهد.

قطعات خودرو مرتبط با سیستم فرمان و عملکرد آنها

کنترل فرمان یکی از اصلی ترین سیستم های کنترل اتومبیل است. سیستم فرمان این معنی را دارد: این یک گروه از مؤلفه ها و مکانیسم ها است که برای همگام سازی موقعیت فرمان و جهت حرکت چرخ های جلویی کار می کند. در طول رانندگی از این وسیله استفاده می شود که وسیله نقلیه به چپ یا راست بپیچد تا جهت حرکت مشخص را حفظ و نگه دارد.

انتقال قدرت در خودرو (گیربکس – دیفرانسیل)

انتقال قدرت مکانیکی از مهمترین قسمت های هر خودرو است. این فرآیند شامل زنجیره ای از قطعات است که قدرت را از موتور دریافت می کند و آن را به چرخ ها منتقل می کند. اگر قدرتمندترین اتومبیل را داشته باشید بدون سیستم انتقال شما را به جایی نمی برد زیرا هیچ ارتباطی بین نیروی تولید شده و چرخ ها برای حرکت آن وجود ندارد. از این رو ، حفظ قطعات یدکی انتقال قدرت و نیروی محرکه خودرو به بهترین شکل برای کارایی وسایل نقلیه ضروری است.

 

راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو
می خواهم ببینم

آیریک پارت محلی امن برای فروش و خرید قطعات خودرو های وارداتی چینی و کره ای

استفاده از اتومبیل شخصی شما را از حمل و نقل عمومی و خارجی مستقل نموده و فرصتی برای برنامه ریزی بهتر روز خود دقیقاً همانطور که می خواهید به شما می دهد. بنابراین عجله ای ندارید که بخاطر عوامل بیرونی حمل و نقل شهری از دست برود و به موقع به اتوبوس یا مترو نرسید و حتی برای کار دیر شود. با داشتن یک اتومبیل شخصی ، احساس راحتی می کنید ، همانطور که توانایی پرداختن به سفرهای شغلی و تفریحی را دارید. همه این دلایل تأثیر زیادی بر افزایش تعداد خودروها در جاده ها دارند. در سال 2010 این تعداد به 1 میلیارد دستگاه وسایل نقلیه افزایش یافت. محققان آژانس بین المللی انرژی می گویند که تا سال 2035 نزدیک به 25 درصد از جمعیت جهان صاحب یک ماشین خواهند بود.

به همین دلیل قطعات یدکی خودرو در بین مالکان خودرو تقاضای زیادی دارد. آیریک پارت یک بازار قطعات خودرو در ایران است که به عنوان واردکننده و تامین کننده قطعات خودرو های کره ای و چینی سایپا فعالیت می کند. هدف از این کار بهبود بازار قطعات این خودرو ها برای دسترسی بهتر مالکان این خودروها است که با راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی انجام فرآیند خرید آسانتر و راحت تر است.

فروش عمده قطعات خودرو به نمایندگی ها در شهرستان و شهر های کوچک

برای کمک به مشتریان و تأمین کنندگان در فروش قطعات یدکی اتومبیل خرید آنلاین هم برای صاحبان خودرو و هم برای نمایندگی های قطعات با راه اندازی سایت آیریک پارت آسانتر شد. مشتریان فرصتی برای خرید قطعات خودرو بصورت آنلاین که دارای مارک و اصیل هستند دریافت می کنند. کاتالوگ هایی که به طور مداوم با مارک های شناخته شده و بسیار مورد توجه مانند کیا، زوتی، چانگان و برلیانس و… به روز می شوند این امکان را برای عرضه کنندگان قطعات خودرو در شهرستان فراهم می کند.

تصاویر قطعات خودرو, فروش قطعات ماشین, کاتالوگ قطعات خودرودیجی کالا, آشنایی با قطعات , لوازم یدکی خودرو,خرید لوازم یدکی ماشین اصل از آیریک پارت

چگونه قطعات خودرو را از آیریک پارت خرید کنیم؟

 بازدید کنندگان ما می توانند قطعات خودرو را به کمک رایانه شخصی ، لپ تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند به صورت اینترنتی سفارش دهند.

دلیل برای خرید قطعات خودرو از آیریک پارت

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی آیریک پارت  محل مناسبی برای خریدهای خرده و عمده لوازم یدکی خودروهای  وارداتی شرکت سایپا است. استفاده از این فروشگاه برای خریدار مزایای زیادی دارد و می توان با بهترین شرایط ممکن خرید کرد.

راهنمای خرید میل موجگیر خودرو آریو
می خواهم ببینم

برای دریافت آخرین کاتالوگ قطعات خودروهای

kia – Brilliance  – zotye – changan

با پشتیبان سایت تماس بگیرید

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *