اگر خودرو امروز شما برلیانس است و یا اینکه علاقمندید در آینده نزدیک یک اتومبیل از مدل های خودرو برلیانس را به عنوان خودرو شخصی انتخاب کنید این مطلب قطعا برایتان مفید است. خودرو برلیانس همانند سایر خودروها به سرویس دوره ای و نگهداری و همچنین مراقبت از قطعات و لوازم یدکی نیاز دارد. البته لوازم برلیانس امروزه در بازار لوازم یدکی و قطعات خودرو ایران با توجه به وجود تعداد مناسب واردکنندگان لوازم برلیانس و تامین کنندگان قطعات یدکی این اتومبیل به خوبی در بازار ایران در دسترس است و خرید و فروش می شود.

خرید لوازم برلیانس از تامین کننده مستقیم قطعات خودرو brilliance

از جمله تامین کنندگان قطعات خودرو برلیانس و واردکنندگان لوازم برلیانس که همواره لوازم یدکی اصل برلیانس را در اختیار مشتریان گذاشته و رضایت مشتری در اولویت اول آن قرار دارد آیریک پارت است. این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا با نکاتی در خصوص سرویس و نگهداری خودرو برلیانس و همچنین لوازم برلیانس آشنا شوید. برای اطلاع از تخفیف های خرید قطعات خودرو و لوازم یدکی برلیانس صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

همکاری شرکت خودروسازی برلیانس با شرکت بی ام دبلیو برای تامین لوازم برلیانس

شرکت خودروسازی برلیانس که یک شرکت چینی است اولین شرکتی بود که با شرکت خودروسازی سایپا در ایران قرارداد همکاری امضا نمود و خودروهای خود را برای خرید و فروش به بازار ایران معرفی نمود. از انجایی که تمام شرکت های خودروساز چینی معمولا با یکی از غول ها و برندهای بزرگ خودرو دنیا در غرب همکاری می کنند معمولا کیفیت قطعات و لوازم یدکی این خودروها در حد مطلوبی قرار دارد. معتبرترین شریک تجاری شرکت خودروسازی برلیانس نیز شرکت بزرگ خودروسازی بی ام دبلیو که یک شرکت آلمانی است بوده درنتیجه آنچه از خودروها و لوازم برلیانس انتظار میرود کیفیت استاندارد قطعات و لوازم یدکی خودرو برلیانس می باشد

راهنمای خرید فیلتر بنزین خودرو برلیانس درجه یک
می خواهم ببینم

سرویس دوره ای خودرو brilliance و نگهداری قطعات و لوازم برلیانس

هم اکنون مدل های زیر از خودرو برلیانس در بازار ایران موجود می باشد:

 • خودرو برلیانس مدل H320
 • خودرو برلیانس مدل H330
 • اتومبیل برلیانس مدل H230
 • اتومبیل برلیانس مدل H220
 • خودرو برلیانس مدل V-5
 • خودرو برلیانس مدل C3-cross

سرویس دوره ای خودرو brilliance و نگهداری قطعات و لوازم یدکی برلیانس

از آنجایی که سایت آیریک پارت به تازگی راه اندازی شده است قبل از آنکه نکات را برایتان بنویسیم لازم بود یک مقدمه در این خصوص نوشته شود. با ذکر مقدمه فوق اکنون نکات لازم برای سرویس و نگهداری خودرو و لوازم برلیانس را بیان میکنیم.

۱- با سرویس دوره ای سلامتی خودرو و لوازم برلیانس خود را ضمانت کنید

سرویس دوره ای خودرو همانگونه که از اسم مشخص است به معنی سرویس کردن خودرو به فاصله های خاص است که به این فاصله ها که میتوانند مسافت باشند یا اینکه یک بازه زمانی معین یک دوره می گوییم. خودرو برلیانس در قیاس با خودروهای داخلی از تکنولوژی بالاتری برخوردار است لذا نگهداری لوازم و قطعات یدکی برلیانس نیز نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. شما به عنوان مالک یک خودرو برلیانس برای عملکرد صحیح اتومبیل برلیانس خود و افزایش عمر و همچنین کارکرد بهینه لوازم برلیانس لازم است که در نگهداری قطعات این خودرو و سرویس دوره ای آن حساسیت به خرج دهید. اما سرویس دوره ای خودرو برلیانس brilliance و همینطور لوازم یدکی برلیانس brilliance نیازمند شرایطی است که باید بدانید و ما در ادامه آن را بررسی خواهیم نمود.

۲- اولین سرویس خودرو برلیانس را چه زمان انجام دهیم؟

اگر خودرو برلیانس را صفرکیلومتر خریداری نمایید خودرو برلیانس شما شامل گارانتی است اما باید دقت کنید زیرا این گارانتی مشمول ضمانت اجرایی است به این معنی که باید سرویس ها را طبق آن چه در دفترچه راهنما گفته شده و بر اساس زمانبندی که از سوی شرکت اعلام می شود انجام دهید. مثلا اینکه زمان اولین سرویس خودرو برلیانس بعد از طی مسافت حداقل ۳۵۰۰ کیلومتر می باشد. البته باید توجه کنید که اگر بعد از ۶ ماه به این میزان کیلومتر طی شده نرسید نیز لازم است خودرو برلیانس خود را برای بار اول سرویس کنید. در سرویس اولیه از سوی نمایندگی این شرکت خودروسازی از موتور و بدنه خودرو برلیانس شما بازدید می شود. سرویس های بعدی نیز به همین منوال است و بعد از طی مسافت ۵۰۰۰ کیلومتر (یا گذشت ۶ ماه از سرویس اول) باید روی خودرو برلیانس تان انجام گردد.

راهنمای خرید پروژکتور برلیانس -بهترین نکته ها و ترفندها
می خواهم ببینم

۳- سرویس دوره ای موتور خودرو برلیانس شامل چه مواردی می شود؟

۳- سرویس دوره ای موتور خودرو برلیانس شامل چه مواردی می شود؟

هنگام سرویس دوره ای خودرو برلیانس شما کاپوت خودرو برلیانس بالا زده می شود و سرویسکار خودرو برلیانس برای آگاهی از میزان و کیفیت عملکرد خودروهای شما موارد زیر را بررسی میکند:

روغن موتور خودرو برلیانس: روغن موتور در خودرو برلیانس همانند سایر خودروها نقش تعیین کننده در کارکرد لوازم برلیانس مربوطه دارد. بنابراین سعی کنید در سرویس دوره ای روغن موتور خودرو برلیانس تان را تعویض کنید. در ضمن این نکته را همواره به یاد داشته باشید برای صحت عملکرد موتور سطح روغن موتور خودرو خود را قبل از تعویض بازدید کنید. بطور کلی هر چند وقت یکبار بالازدن کاپوت و بررسی سطح روغن موتور خیلی خوب است.

فیلتر روغن ماشین برلیانس: فیلتر روغن نقش تعیین کننده در بین لوازم برلیانس دارد و وظیفه تصفیه روغن موتور برلیانس را بر عهده دارد. پس باید سعی کنید هنگام تعویض روغن فیلتر روغن برلیانس را نیز عوض کنید.

روغن گیربکس (واسکازین) اتومبیل برلیانس: روغن گیربکس را هر دو بازدید یک مرتبه تعویض کنید

فیلتر هوا برلیانس: اگر خودرو را به بدن انسان تششبیه کنیم نقش و کارکرد فیلتر هوا خودرو برلیانس شما مانند کارکرد ریه برای بدن انسان است. در هر سرویس دوره ای فیلتر هوای خودرو برلیانس را تعویض کنید.

ضد یخ خودرو برلیانس: پیشنهاد کارشناسان و سرویسکاران خودرو برلیانس این است که در هر سال یک بار رادیاتور خودرو خود را به ضد یخ مجهز نمایید تا موتور خودرو برلیانس تان را خنک کند. این تصور که در بین برخی وجود دارد که ضد یخ فقط برای زمستان است اشتباه است.

اهمیت خرید قطعات اصلی خودرو بصورت اینترنتی
می خواهم ببینم

شمع موتور ماشین برلیانس: از آنجایی که شمع خودرو مستقیما باموتور اتومبیل و احتراق سروکار دارد نقش موثری در مصرف سوخت و به تبع ان افزایش یا کاهش مصرف سوخت دارد. توصیه سرویسکاران تعویض شمع موتور خودرو برلیانس در هر سال یکبار است.

 

۴- سرویس تخصصی لوازم برلیانس

بعد از سرویس عمومی خودرو برلیانس توسط سرویسکار مجاز کار کمی تخصصی می شود و سایر لوازم برلیانس باید بازدید شود. از جمله لوازم برلیانس که در سرویس تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد می توان به دریچه گاز و تسمه دینام و کولر اشاره نمود.

سرویس تخصصی خودرو برلیانس می تواند شامل موارد زیر باشد:سرویس تخصصی لوازم برلیانس

 • بازدید از فیلتر سوخت خودرو برلیانس
 • بررسی شیلنگ و اتصالات سیستم انتقال سوخت ماشین برلیانس
 • بررسی سیستم اگزوز اتومبیل برلیانس (از موتور تا منبع نهایی)
 • تست و بررسی سیستم کلاچ و ترمز خودرو برلیانس و اطمینان کارکرد صحیح ان
 • ارزیابی فنی و تخصصی سیستم انتقال قدرت و چرخ ها در ماشین برلیانس

۵- چه وقت لازم است سرویس دوره ای زودتر از ۶ ماه انجام شود؟

مواردی که برای شرایط سرویس دوره ای ذکر کردیم از جمله حداقل ۳۰۰۰ کیلومتر مسافت طی شده و یا گذشت ۶ ماه یک شرایط کلی است که می تواند شامل استثنا هم بشود. از جمله مواردی که می تواند موجب شود که خودرو برلیانس شما زودتر از موعد مقرر نیاز به سرویس دوره ای پیدا کند موارد زیر است:

 • اگر خودرو در شرایط اب و هوایی گرم و مرطوب نظیر استان های جنوبی کشور استفاده شود
 • کارگرفتن از خودرو برلیانس بیش از حد معمول از جمله رانندگی مستمر در جاده، گردنه و پیچ ها
 • عدم رانندگی و کار نگرفتن از خودرو برلیانس میتواند منجر به کاهش عملکر لوازم خودرو برلیانس شود
 • اگر از ان دست افرادی هستید که هر سال فقط چندبار خودرو برلیانس را از پارکینگ بیرون می آورید باید گفت که لازم است خودرو خود را به سرویسکار مطمئن نشان دهید
 • هر ۳۰ هزار کیلومتر فیلتر هوا برلیانس تعویض شود.
 • هر ۶۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس را تعویض کنید.
 • بعد از ۲۰ هزار کیلومتر تسمه دینام و کولر را بازرسی و تنظیم کنید و بعد از هر ۶۰ هزار کیلومتر تعویض کنید.
 • بین ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر مسافت طی شده لنت ترمز جلو برلیانس معمولا باید تعویض شود
 • برای تعویض لنت عقب خودرو برلیانس هم بعد از حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر مسافت می توانید اقدام به تعویض کنید.
لوازم چانگان اصل را اینترنتی از آیریک پارت بخرید
می خواهم ببینم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *