برندهای معتبر تولیدکننده لوازم یدکی و قطعات خودرو برلیانس که زیر نظر این شرکت خودروسازی چینی در کشور چین در حال فعالیت می باشند تماما از راه حل های با راندمان بالا برای تولید پمپ روغن برلیانس استفاده می کنند. از پمپ های انتقال نیرو گرفته تا پمپ های روغن موتور خودرو برلیانس با درایو برقی یا بدون درایو برقی همه تحت نظر لیسانس معتبر شرکت خودروسازی برلیانس فعالیت می نمایند.

فروش اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس ارزان و با قیمت مناسب

فروش اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس ارزان و با قیمت مناسب

قبل از عرضه پمپ روغن برلیانس یا اویل پمپ ها در کارخانه سازنده به دقت ارزیابی و تست صحیح عملکردشان انجام می شود. تمام اویل پمپ های وارداتی آیریک پارت ayrikpart کاملا اصل و درجه یک هستند و در کارخانه اصلی از ایستگاه آزمایش مونتاژ پمپ روغن تاییدیه گرفته اند. آیریک پارت ayrikpart با سال ها تجربه و سابقه فعالیت مفید با در نظر گرفتن نیازهای خاص ، راه حل های کارآمد برای تامین و آزمایش انواع پمپ های روغنی و درایوهای برقی آنها ارائه می دهد. پمپ های روغن برلیانس مونتاژ و برای اطمینان از صحت عملکرد و فرآیندکاری آزمایش شده وارد بازار می شوند. آیریک پارت ayrikpart به عنوان نمایندگی لوازم یدکی برلیانس در ایران فعالیت میکند تست عملکرد را مطابق با نوع پمپ و کاربردها و نیازهای آن از نیمه اتوماتیک گرفته تا کاملاً خودکار ارائه می دهد. بنابراین تمام لوازم برلیانش و قطعات خودرو برلیانس قبل از اینکه به دست مشتری برسد کاملا تست شده و سالم می باشند که از این بابت خیالتان راحت است.

راهنمای خرید لوازم خودروهای وارداتی چینی
می خواهم ببینم

فرایندهای مختلف مانند:

سیستم های فیدر برای قطعات جداگانه ، پالت سازی
– پیچ اتوماتیک
– اتصالات توپی و میله

روغن کاری
– تست صافی
– آزمایش عملکرد و غلظت (مکانیکی)
– تست مکش و فشار (پنوماتیک)

آزمایش نشت
آزمایش EOL هیدرولیک

از قبل ارزیابی و بررسی می شود.

فروش اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس ارزان و با قیمت مناسب

اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس چیست؟

پمپ روغن که در اصطلاح لاتین به آن اویل پمپ می گویند یکی از لوازم یدیکی خودرو است که کار آن در سیستم خودرو پمپ کردن روغن موجود در موتور به مدار روغنکاری می باشد و در واقع جریان روانسازی موتور اویل پمپ یا پمپ روغن انجام میدهد. اگر نگاهی به بلوک سیلندر بیندازید اویل پمپ یا پمپ روغن را مشاهده خواهید کرد به عبارتی محل قرارگرفتن اویل پمپ یا پمپ روغن خودرو در بلوک سیلندر می باشد که در خودروهای برلیانس مدلهای مختلف نظیر H220 – H230 – H320 – H330 نیز همینگونه است. اویل پمپ وسیله ای است که  عملکرد صحیح آن در طول عمر موتور نقش بسیار به سزایی دارد.

فرآیند کاری اویل پمپ یا پمپ روغن به چه صورت است؟

این قطعه از قطعات خودرو ابتدا روغن را به سمت فیلتر می فرستد و سپس از فیلتر روغن را به مدار روغن کاری پمپ یا پمپاژ می نماید. اگر بخواهیم نقش اویل پمپ یا پمپ روغن خودرو را به یکی از اعضای بدن انسان تشبیه کنیم شاید بتوان گفت عملکرد اویل پمپ یا پمپ روغن شباهت زیادی به قلب انسان دارد زیرا اگر یک لحظه عملیات پمپ روغن توسط این قطعه متوقف شود لوازم و سیستم وابسته به آن خیلی سریع کارشان متوقف می گردد. این قطعه د ر خودرو نیروی خود را با واسطه و بصورت غیر مستقیم از موتور خودرو گرفته و تامین می کند. قطعه واسط که وظیفه تامین نیروی اویل پمپ یا پمپ روغن را برعهده دارد بر اساس اینکه موتور از چه تکنولوژی برای طراحی استفاده کرده باشد می تواند محور دلکو یا دنده میل سوپاپ باشد. پمپ روغن برلیانس نیز عملکرد کاملا مشابه دارد.

شش نکته که باید هنگام خرید لوازم یدکی ماشین در خاطر داشته باشید
می خواهم ببینم

تقسیم بندی اویل پمپ ها یا پمپ روغن:

۱- اویل پمپ دنده ای:

 • تعداد ۲ عدد چرخ دنده درون پوسته اویل پمپ است
 • یکی محرک و دیگری هرزگرد می باشد.
 • در این نوع پمپ روغن ابتدا روغن وارد اویل پمپ می شود
 • بعد از گیرافتادن بین چرخ دنده ها و دیواره پمپ روغن به بیرون پمپ می شود.

۲- پمپ روغن روتوری:

 • روش کار بسیار شبیه نوع دنده ای است اما یک چرخ دنده دارد
 • به جای اینکه از ۲ چرخ دنده استفاده شود از یک چرخ دنده استفاده میشود
 • چرخ دنده درون یک روتور داخلی دوران دارد (مثل پمپ روغن برلیانس )
 • مرکز روتور خارجی با روتور داخلی متفاوت است و یکی نیست
 • روغن تحت فشار بین روتور داخلی و خارجی قرار گرفته و ارسال میگردد.

۳- اویل پمپ سوزنی:

 • بیشتر در موتورسیکلت ها کاربرد دارد
 • روغن توسط یک پلانجر و فنر فرستاده میشود

 

مایعات ضروری و حیاتی خودرو

فروش اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس ارزان و با قیمت مناسبسه نوع مایع حیاتی در خودروها وجود دارد.

نبود هر کدام از این مایعات عملکرد خودرو را متوقف می کند:

۱- بنزین: مایع مشتعل برای احتراق و ایجاد نیروی لازم حرکت خودرو

۲- روغن: مایع با انسجام و غلظت بیشتر برای جلوگیری از اصطکاک میان قطعات خودرو

۳- آب: مایع روان با قابلیت جذب گرما برای خنک کردن قطعات موتور خودرو

بنابراین روغن در خودرو اهمیت فراوانی دارد. درنتیجه لوازم یدیکی خودرو که در ارتباط با روغن هستند بسیار حائز اهمیت می باشند. یکی از این لوازم یدکی خودرو پمپ روغن یا اویل پمپ است که کیفیت عملکرد ان بسیار مهم است. درصورتی که خودرو شما صفر کیلومتر خریداری شده باید به دقت از این قطعه مراقبت نمایید . مواردی مثل تعویض روغن به موقع به این امر کمک می کند. اگر هم خودرو شما قدیمی تر باشد لازم است هنگام تعویض اویل پمپ یا خرید پمپ روغن خودرو برلیانس از قطعه اصل و با کیفیت استفاده نمایید. آیریک پارت تامین کننده و واردکننده لوازم یدکی خودرو از جمله اویل پمپ یا پمپ روغن برلیانس و سایر خودروهای وارداتی چینی است که قطعات اصل را بفروش میرساند.

لوازم یدکی برتر کیا سراتو KIA CERATO با بهترین قیمت
می خواهم ببینم

شرح عملکرد پمپ روغن یا اویل پمپ ها

هنگام حرکت پیستون دررون سیلندر اصطکاک زیادی میان رینگ‌ پیستون و سیلندر ایجاد می شود. فرض کنید روغن بین این سطوح وجود نداشته باشد به نظرتان چه اتفاقی می افتد؟ قطعا به هر ۲ سطح آسیب میرسد و حتی قفل میشوند. علت اینکه برخی مواقع خودرویی به اصطلاح موتور می سوزاند این است که به کمبود روغن مبتلاشده است. مدار روغن کاری در این میان وظیفه رساندن روغن به موتو را در مسرهای مشخصی به عهده دارد. می توان گفت روغن تقریباً تمام موتور را دور میزند وبعد از طی کردن یک مسیر معین و بعد از فیلترشدن مجددا به کارتر روغن میرسد. اما در این میان اویل پمپ یا پمپ روغن چگونه نقش خود را ایفا میکند؟

پمپ روغن در واقع روغن را در مدار روغنکاری پمپ می‌کند. پمپ روغن برلیانس که توسط آیریک پارت عرضه و به فروش میرسد از این لحاظ فوق العاده می باشد. بعضی از انواع اویل پمپ به بدنه خارجی موتور بسته شده و در صورت نیاز میتوان بدون باز کردن کارتر آنرا پیاده نمود . در موتورهای میل سوپاپ رو اویل پمپ حرکت خود را از میل لنگ دریافت میکند. این وسیله روغن را پس از فرستادن به سمت فیلتر به مدار روغن‌کاری پمپ می‌کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *