یکی از لوازم یدکی که در فروشگاه آیریک پارت برای فروش به خریداران و مشتریان عرضه می شود دسته موتور خودرو برلیانس است که در این مطلب می خواهیم شما را با اینکه دسته موتور خودرو چیست؟ و چگونه می توانید تشخیص دهید که: آیا دسته موتور خودرو برلیانس تان یا مدل های دیگر خودرو خراب است یا سالم؟ شما را آشنا کنیم. درواقع با خواندن این مقاله با نکات و علائم و نشانه هایی در خصوص خرابی دسته موتور خودرو آشنا می شوید. اصلی ترین قطعه در خودرو موتور است که تا نباشد خودرو از حرکت ساقط است اما موتور خودرو و برای مثال خودرو برلیانس از قطعه و قطعات متعدد ساخته شده است. اجزا و قطعات مختلف موتور خودرو برای انکه تعادل داشته باشند و هنگامی که این لوازم موتور روی هم سوار می شوند تعادل خود را از دست ندهند باید یک تکیه گاه داشته باشند.

به این تکیه گاه در موتور خودرو ، دسته موتور میگوییم.خرید دسته موتور خودرو برلیانس اصل و باکیفیت از آیریک پارت

خرید دسته موتور خودرو برلیانس اصل و باکیفیت از آیریک پارت

در آیریک پارت بهترین نوع دسته موتور خودرو برلیانس از لحاظ کیفیت و اصل بودن به فروش میرسد . تمام لوازم یدکی برلیانس آیریک پارت اورجینال و اصل است. از جمله این موارد نیز دسته موتور خودرو برلیانس است که تکیه گاه موتور خودرو برلیانس می باشد. دسته موتور خودرو تکیه گاه تحمل وزن و تعادل موتور خودرو و درنتیجه خودرو می باشد.

دسته موتور خودرو چه وظیفه ای در اتومبیل دارد؟

اگر قرار باشد در یک جمله کارکرد و عملکرد دسنه موتور خودرو را توضیح داد باید گفت که دسته موتور خودرو وزن موتور خودرو را نگه می دارد اما لازم است ذکر کنیم که وظیفه دسته موتور خودرو فقط همین نیست زیرا در کنار این وظیفه به عنوان وظیفه اصلی وظایف دیگری نیز دارد که برای رسیدن به ان اهداف کار می کند. ذکر این نکته شاید مفید باشد که گیربکس نیز یک یک دسته دارد که وظیفه تعادل و نگهداشتن و حفظ گیربکس را برعهده دارد. تمایل به حرکت و تکان ها در برخی حالت در خودرو یک امر طبیعی است. البته دسته موتور خودرو برلیانس معمولا از کیفیت و کارایی استانداری بهره می برد و از این بابت جای نگرانی ندارد.

فیلتر هوا خودرو چیست؟ چه کاری انجام میدهد؟ چگونه آن را عوض کنیم؟
می خواهم ببینم

هنگام استارت خودرو، گرفتن و رها کردن کلاچ، تعویض دنده در موارد غیراتوماتیک گاز دادن ناگهانی خودرو و یا عبور از دست انداز و… از جمله مواردی است که می تواند منجر به لرزش موتور شود. طبق گفته شرکت سازنده دسته موتور خودرو برلیانس تمام این موارد در استاندارد کیفی رعایت شده است.

در این مواقع لازم است که یکی از لوازم خودرو وظیفه ثابت نگهداشتن موتور خودرو را انجام دهد تا موتور خودرو بیش از حد تکان نخورد و ثابت باقی بماند. از طرفی با کمی تامل متوجه خواهیم شد که اگر قطعات یدکی خودرو بخصوص قطعات و لوازم موتور خودروبه کمک ژیچ و مهره ها کامل ثابت شوند در اثر تکان های ذکر شده قطعا به قطعات آن آسیب می رشد و حتی ممکن است منجر به ترک خوردن یا شکسته شدن انها گردد.

بنابراین حتما لازم است که اتصالاتی که بین موتور و گیربکس خودرو از انعطاف و تحرک کافی برخوردار باشد و در عین حال دارای تعادل کامل باشد. که این کار را دسته موتور خودرو به بهترین شکل انجام میدهد.

تعویض به موقع دسته موتور خودرو برلیانس برای حفظ سلامت خودرو

در صورتی که دسته موتور خودرو برلیانس شما نیاز به تعویض داشته باشد باید بتوانید به موقع آن را تعویض کنید. زیرا نگهداری و تعویض به موقع دسته موتور خودرو کمک بسیار زیادی به حفظ سلامت خودرو می نماید. در ادامه مطلب علائم و نشانه هایی را از خرابی دسته موتور خودرو برایتان ذکر میکنیم تا در صورت نیاز نسبت به تعویض به موقع آن ها اقدام نمایید. لازم به ذکر است در آیریک پارت می توانید بهترین دسته موتور خودرو برلیانس را از لحاظ کیفیت و کاراییو عملکرد خریداری نمایید چرا که تمام لوازم خودرو برلیانس آیریک پارت ارجینال و اصل دارای مارک معتبر است.

راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ از آیریک پارت
می خواهم ببینم

لوازم برلیانس مدل h330

عوامل مهم خرابی دسته موتور خودرو چیست؟

فشار بیش از حد یک عامل بسیار مهم در خرابی دسته موتور خودرو است. فشار بیش از حد می تواند ناشی از رانندگی های پرخطر از جمله تیک آف و یا جاده های غیر استاندارد که در کشور ما کم هم نیستند و یا رانندگی زیاد در مناطق با جاده خاکی من جمله کوهپایه باشد. خصوصا در مورد خودروهایی چون خودروهای برلیانس که مخصوص جاده آسفالت تولید شده باشد. در حالت کلی هر حرکتی از خودرو که منجر به لگدزدن موتور شود می تواند یکی از عامل های خرابی دسته موتور خودرو شود. اما مهمترین عامل خرابی دسته موتور خودرو فشار بیش از اندازه است که می تواند منجر به خرابی و درنهایت تعویض دسته موتور خودرو شود.

سایر عوامل خرابی دسته موتور خودرو

عامل دیگر که در خودروهای غیر صفر و کارکرده معمولا اتفاق می افتد استفاده از دسته موتور با جنس نامرغوب می باشد. دیگر عامل که نقش بسزایی در خراب شدن این قطعه از قطعات خودرو می تواند ایفا نماید عدم تنظیم صحیح دسته موتور خودرو است که معمولا بعداز تعمیرات خودرو و به علت عدم قرار گرفتن در جای آن اتفاق می افتد. در خودروهایی مثل برلیانس این عوامل می توانند شاخص تر شوند زیرا اغلب خودروهای برلیانس که وارد کشور می شود برای جاده های آسفالت و غیر کوهستانی طراحی و ساخته میشود. بنابراین در حفظ دسته موتور خودرو برلیانس دقت بیشتری به خرج دهید.

این نکته را نیز فراموش نکنید که :

  • تنظیم نبودن سیستم کلاچ
  • ایراد داشتن شاسی
  • بروز مشکل در هر قسمت دیگر موتور یا خودرو
لوازم چانگان اصل را اینترنتی از آیریک پارت بخرید
می خواهم ببینم

می تواند عملکرد دسته موتور را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مثلا با ایراد در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو، ضربه هایی که از از طرف جاده وارد میشود مستقیما به شاسی وارد شده و درنهایت به دسته موتور خودرو وارد می گردد.

در خرید و تعویض دسته موتور خودرو برلیانس دقت کنید

بنابراین هر زمان که نیاز به تعویض دسته موتور در خودرو پیدا شد باید اولا سعی کنید که یک دسته موتور اصل و باکیفیت برای خودرو خریداری کنید و دوما به یک تعمیرکار مجاز کاربلد و حرفه ای مراجعه کنید تا فرآیند تعمیر دسته موتور خودرو شما به نحو احسن انجام شود. لازم به ذکر است که اگر نیاز به دسته موتور خودرو برلیانس داشته باشد آیریک پارت جنس اصل و اورجینال و باکیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. که برای خرید می توانید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

 

علامت ها و نشانه های خرابی

دسته موتور از جمله قطعاتی است که امکان تعمیر ندارد و به محض مشاهده خرابی باید تعویض شود. اما نشانه های خرابی دسته موتور خودرو چیست و چگونه تشخیص دهیم که خراب شده است؟ اولین نکته این است که در اکثر خودروها پس از طی نمودن مسافتی حدود ۵۰ هزار کیلومتر تا نهایت ۶۰ هزار کیلومتر خودرو نیاز به تعویض دسته موتور پیدا می کند. البته عوامل ذکر شده در بالا نیز بر روی این قضیه تاثیر دارد مثلا اینکه چقد در جاده های خاکی و کوهستانی و یا جاده های غیر استاندارد از اتومبیل کار کشیده باشید. در اکثر موارد نیز بخش پلاستیکی دسته موتور خراب یا پاره می شود و از قسمت فلزی جدا میشود.

بهترین نکات راهنمای خرید تسمه دینام خودرو آریو
می خواهم ببینم

رایجترین علامت خرابی دسته موتور برای تشخیص خرابی ان افزایش میزان ارتعاش و لرزش موتور است. یعنی دقیقا همان وظیفه ای که برعهده دسته موتور است. این نشانه خرابی دسته موتور خودرو از داخل کابین اتومبیل به وضوح احساس می شود و بنابراین جای نگرانی ندارد که فکر کنید دسته موتور خودرو شما ناسالم باشد و این علامت را مشاهده نمی کنید. حتی در بعضی موارد خرابی دسته موتور، صدای تکان خوردن موتور در هنگام  روشن و خاموش کردن موتور شنیده می شود. پس شایعترین دلیل و نشانه و علامت خرابی دسته موتور خودرو افزایش میزان ارتعاش موتور است.

این افتخار را داریم که بهترین قطعات و لوازم یدکی خودرو را در اختیارتان قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *