هنگامی که هر بخشی از اتومبیل شما شروع به خراب شدن کند. می‌تواند باعث استرس شما شود تا سعی کنید قطعات مناسب را برای تعمیر آن پیدا کنید. تجربه خرید قطعات خودرو باید بدون ایراد وو خطا باشد. بنابراین ما در این مقاله نحوه خرید هاب های چرخ و بلبرینگ را آورده‌ایم تا تجربه خرید خود را کمی ساده تر کنید. با استفاده از این راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ ما سعی می‌کنیم به هر سؤالی که ممکن است در مورد نحوه خرید هاب چرخ نحوه عملکرد آن و تمایز بین گزینه های مختلف پاسخ دهیم.

نکات راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ

ابتدا بدانید که Wheel Hub یا هاب چرخ چیست؟

نکات راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخبیایید با اصول اولیه شروع کنیم. هاب چرخ محور و مکانیسم بلبرینگ موجب می‌گردد چرخ چرخانده شود. این مجموعه برای نصب چرخ خودرو لازم و ضروری است و یاطاقان چرخ در آن قرار دارد. همچنین برخی از وسایل نقلیه دارای سنسور سرعت متصل به مونتاژ توپی چرخ هستند که به یک اتصال دهنده الکتریکی وصل می شوند. تجهیزات توپی کامل چرخ در اکثر موارد شامل واحد توپی چرخ ، یاتاقان ها ، درزگیرها و سنسورها می‌باشد. بدون توپی چرخ خودرو برلیانس شما به همان شکلی که باید آزادانه چرخش داشته باشد چرخش ندارد. کار با آن بسیار دشوار خواهد بود.

لرزش چرخ

در بیشتر مواقع لرزش و یا چرخش چرخ وجود دارد. این امر مربوط به لاستیک های آسیب دیده یا فرسوده یا تعلیق است. هنگامی که مربوط به مرکز چرخ باشد این نشانگر از بین رفتن گیره است یا توپی چرخ دارای خرابی با آسیب شدید مکانیکی است.

راهنمای خرید میل موجگیر خودرو آریو
می خواهم ببینم

ضربه محکم و ناگهانی در توپی چرخ و بلبرینگ و هاب

سر و صدا از توپی چرخ هرگز چیز خوبی نیست. این سر و صدا می تواند به پخش بیش از حد تحمل مربوط باشد ، و به طور معمول هنگام چرخش شدید می توان شنید.

کشیدن غیر عادی هنگام استفاده از ترمزها

کشش غیرطبیعی ترمز به طور معمول نشانگر یک دستگاه کولیس معیوب یا ترمزهای فرسوده یا روتورهای پیچ خورده است. اما سست بودن شدید نیز می تواند باعث فرار بیش از حد شود.

اگر نمی توانید توپی چرخ و بلبرینگ و هاب خودرو خود را پیدا کنید با نمایندگی تماس بگیرید!

اگر با جستجوی گوگل در سال ، مارک و مدل خودرو خود نمی‌توانید بلبرینگ و هاب و توپی چرخ خود را پیدا کنید. بهترین راه برای پیدا کردن بلبرینگ و هاب و توپی مربوط به ماشین شما تماس با نمایندگی است. همچنین برای خودروهای چینی نظیر برلیانس و چانگان و آریو (زوتی) و همچنین کیا سراتو می توانید با آیریک پارت تماس بگیرید.

نکات راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ

چند گل میخ دارید؟

گل میخ توپی: یک سؤال متداول که در خصوص یک چرخ خاص پرسیده می‌شود این است: مونتاژ فعلی توپی چرخ شما چقدر است؟ برخی از خودروها متفاوت هستند حتی اگر همان مدل و همان سال تولید خودرو شما باشند. به سادگی تعداد گل میخ‌ها که اتصال دهنده‌های اتصالات روی چرخ ها به توپی های چرخ هستند و همچنین تمام موارد مربوط به بلبرینگ و هاب خودرو خود را می توانید حساب کنید.

پاسخ به برخی سوالات مشتریان

وقتی پرسیده میشود که سیستم ABS دو چرخ دارم یا چهار چرخ

قطعات برلیانس را از آیریک پارت نمایندگی لوازم Brilliance خریداری کنید
می خواهم ببینم

“ABS” مخفف سیستم ترمز ضد قفل است که در هنگام کند شدن یا ترمزگیری از جلوگیری از پیچ خوردگی چرخ ها جلوگیری می کند. این سیستم ترمز به شما امکان می دهد تا خودرو سریع تر متوقف شود و فرمان را در هنگام توقف حفظ کند. برای تعیین اینکه آیا وسیله نقلیه شما دارای ۲ چرخ یا ۴ چرخ ABS است سنسور الکتریکی یا سیم کشی بلبرینگ ها و هاب های چرخ خود را بررسی کنید. دو چرخ ABS فقط در یک محور اتصالات الکتریکی خواهد داشت در حالی که ۴ چرخ ABS آن را در هر دو محور جلو و عقب خواهد داشت.

مونتاژ توپی چرخ شامل چه مواردی است؟

مونتاژ توپی چرخ شامل توپی و یاتاقان ها خواهد بود.

هزینه توپی چرخ چقدر است؟

مونتاژ توپی چرخ بسته به کاربرد خودرو ، مارک و شرایط آن می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت های روز این قطعه برای خودروهای وارداتی چینی و کره ای نظیر برلیانس و چانگان و آریو (زوتی) و همچنین کیا سراتو می‌توانید با آیریک پارت تماس بگیرید.

نصب توپی چرخ چه مدت طول می‌کشد ؟ هزینه کار چقدر خواهد بود؟

نصب این کار باید توسط یک مکانیک با تجربه انجام شود. هزینه‌های کار یک مکانیک تا مکانیک دیگر متفاوت است. بنابراین لطفاً نرخ کار مکانیکی مورد نظر خود را قبل از انجام کار بررسی کنید. از تعمیرکا بخواهید تمام موارد مربوط به توپی چرخ و بلبرینگ و هاب را بررسی کند تا از همه جهات خیالتان راحت شود.

نکات راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ

سخن پایانی و جمعبندی راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ

خرید بلبرینگ چرخ خودرو برلیانس و سایر خودروهای وارداتی چینی نظر چانگان و آریو و همچنین خودرو کره ای کیا سراتو بر خلاف برخی قطعات رایج خودرو یک کار واقعا تخصصی است و نیازمند بررسی دقیقتر  می باشد. این یک امر طبیعی است که هر چه قطعه تخصصی تر شود خرید ان و حتی تعمیر و تعویض آن نیز تخصصی تر خواهد شد.

راهنمای خرید لوازم خودروهای وارداتی چینی
می خواهم ببینم

چرا برای خرید بلبرینگ و هاب چرخ خود به یک بررسی دقیق و تخصصی نیاز است؟

با توجه به اینکه مصرف کنندگان با بررسی هایی گاه مشکوک در سایت ها روبرو می شوند. نیاز به منابع اطلاعاتی معتبر دیگری دارند. می توانید خودتان دست به کار شده و از متخصصان این امر کمک و مشاوره و راهنمایی بخواهید ضمن اینکه ما در آیریک پارت بطور کامل سعی خواهیم کرد سوالات شما را در خصوص خرید قطعات مختلف خودروهای ذکر شده پاسخ دهیم. یکی از اهداف آیریک پارت این است که یک مرجع راهنما برای خریداران و مشتریان خرید لوازم ماشین های وارداتی چینی و کره ای باشد که تحقق این موضوع بدون حمایت شما و همچنین پرسیدن سوالات تان کمی سخت تر خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید جهت حفظ انگیزه ما در این مسیر سوالات خود را در قالب دیدگاه ثبت کنید و یا اینکه تماس بگیرید. قطعا پاسخ سوالات شما مطالب بعدی سایت و وبلاگ فروشگاه آیریک پارت را شکل می‌دهد.

در پایان اگر دوست داشته باشید می توانید سایر مطالب مربوط به راهنمای خرید را در لینک زیر مطالعه کنید:

وبلاگ لوازم یدکی خودرو

نکات راهنمای خرید بلبرینگ و هاب چرخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *