آیریک پارت را با بهترین نکات راهنمای خرید سیبک طبق خودرو آریو در این مطلب همراهی کنید. اگر قصد خرید سیبک طبق خودرو آریو دارید این مقاله و نکته های گفته شده در ادامه می تواند راهنمای خرید شما برای یک خرید بهتر باشد. بهترین نکته راهنمای خرید سیبک طبق خودرو آریو شناخت عملکرد طبق خودرو آریو و همچنین شیوه و روش کارکرد ان بعلاوه نشانه ها و علامت های خرابی طبق خودرو می باشد. اگر شما موارد فوق را خوب بدانید و بشناسید به طور قطع می توانید در نگهداری این قطعه از خودروی خود بهتر عمل کنید و درنتیجه به احتمال زیاد کمتر نیاز به تعویض ان خواهید شد. اما در جواب اینکه دانستن موارد و نکات فوق چگونه میتواند راهنمای خرید سیبک طبق خودرو آریو شود. باید گفت که:

به طور قطع و یقین هر اندازه که دانش و آگاهی شما نسبت به یک قطعه و عملکرد آن بالاتر برود خیلی راحت تر می توانید در خرید و انتخاب ان و همچنین تشخیص تقلبی و یا اصل بودن آن گام بردارید. هنگام خرید سیبک طبق خودرو آریو قطعه اصلی خودرو خودتان که خراب شده را حتما سعی کنید همراه خود داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

 

سیبک طبق خودرو آریو چیست؟ و چه نقش و عملکردی در خودرو دارد؟

بطور کلی طبق خودرو قطعه ای فلزی است! نکات راهنمای خرید قطعات فلزی خودروها را که در مطالب قبلی وبلاگ بیان کردیم مدنظر داشته باشید! این قطعه در دو سر خود بوش های محوری دارد. بوش ها در دو طرف طبق خودرو از یک طرف به قطعات متحرک سیستم تعلیق وصل میشوند و از طرف مخالف به شاسی خودرو متصل می شوند. درنتیجه میتوان گفت طبق خودرو نقش اتصال شاسی به قطعات سیستم تعلیق را بر عهده دارد. بعضی از طبق خودرو ها از لحاظ شکل ظاهر مشابه حرف A می باشند. زیرا از یک طرف به شاسی خودرو وصل شده و دو محور دارند. در این موارد به آنها جناغی نیز می گویند. سیبک طبق خودرو آریو یک قطعه است که به آن یک بازو متصل است. سیبک طبق خودرو آریو در درون یک محفظه فولادی که اطراف آن با لاستیک پوشانده شده حرکت دورانی می‌کند.

لوازم چانگان اصل را اینترنتی از آیریک پارت بخرید
می خواهم ببینم

علامت های خرابی طبق و سیبک طبق خودرو آریو

هر کدام از قطعات خودرو آریو هنگام خرابی و نیاز به تعویض یک سری علامت و نشانه به احتمالا زیاد از خود نشان خواهد داد. برای طبق خودرو یا سینک طبق خودرو نیز نشانه های وجود دارد که می توانیم بفهمیم که این قطعه خراب است. به تجربه و بر اساس گفته اغلب تعمیرکاران رایجترین و مهمترین علامت خرابی طبق خودرو آریو هنگام عبور از دست انداز های خیابان مشخص میشود. در این مواقع هنگام عبور از دست انداز سر و صداهای بسیار زیاد و اضافی از خودرو آریو به گوش خواهد رسید. یکی دیگر از علامت ها و نشانه های خراب شده طبق خودرو آریو تغییر کردن زاویه چرخ های خودرو آریو و همچنین ایجاد لقی در محل این قطعه می باشد.

برای تشخیص اینکه سیبک طبق خودرو آریو که قصد خرید آن را دارید اصل و درجه یک و سالم است آن را با قطعه اصلی خودتان از لحاظ شکل ظاهر مقایسه کنید.

 

چه چیزهایی باعث خرابی طبق خودرو آریو می شود؟

برای انتخاب بهتر و خرید سیبک طبق خودرو آریو مناسب باید بدانید که: عوامل خرابی طبق خودرو آریو چیست؟ بر اساس عملکرد طبق خودرو آریو یک امر طبیعی است که حرکت طبق خودرو آریو در مسیرها و جاده های دارای ناهمواری و پستی و بلندی زیاد و با دست اندازهای فراوان بیشتر می شود. همچنین اگر وزن خودور بیش از حد بالابرود حرکت این قطعه نیز به مراتب بیشتر می شود. در نتیجه افزایش تحرک طبق خودرو آریو فشار وارده به فنر و کمک فنر خودرو بیشتر می شود زیرا تحرک طبق خودرو آریو توسط فنرها و کمک فنرها جذب و کاسته و تعدیل می شود. در این میان اگر فشار و ضربه های واردشده بیش از حد زیاد باشدکنترل فشار و جذب ضربات توسط فنر و کمک فنر ممکن نیست و درواقع از کنترل این قطعات خارج شده و بنابراین بازویی کج می گردد.

قطعات و لوازم برلیانس اصل سری ۲۰۰ و سری ۳۰۰
می خواهم ببینم

سایر نشانه های خرابی طبق که میتواند در نگهداری این قطعه راهنمای شما باشد

اغلب رانندگان از خرابی طبق خودرو خود یا سیبک طبق خودرو آریو مطلع نمیشوند زیرا عملکرد این قطعه به طور مستقیم در ارتباط با راننده نیست. اما همانگونه که بالاتر نیز گفتیم صدای تق تق در دست اندازها و یا صدای جیر جیر ناشی از حرکت طبق و تماس ناشی از سایش آن با شاسی به احتمال زیاد یک نشانه خرابی طبق خودرو آریو است. از دیگر نشانه های خرابی طیق انحراف شدید زوایای کمبر و کستر چرخ ها و کج شدن طبق است. برای بررسی و تشخیص خرابی طبق خودرو آریو به کمک این روش باید چرخ ها و عدم همراستا بودن آن را بررسی نمایید!

طبق خودرو اغلب از دو ناحیه بوش و سیبک خراب می شوند! زیرا این دو قسمت وظیفه کنترل فشارهای وارد از جاده را برعهده دارند! درنتیجه با توجه به شرایط جاده و شیوه رانندگی بیشتر در معرض آسیب می باشند. از دیگر عواملی که می تواند موجب خراب شدن طبق خودرو آریو و یا سیبک طبق خودرو آریو بخصوص کج شدن آن شود برخورد چرخ ها با پستی و بلندی های جاده است.

در مورد طبق خودرو آریو بیشتر بدانید

 • طبق خودرو دو قسمت مختلف خودرو را به هم وصل میکند.
 • سیبک طبق خودرو آریو نقش تعیین کننده در بین قطعات را دارد.
 • اگر طبق در نیمه بالای قطعات چرخ نصب شده باشد طبق بالا نام دارد.
 • اگر طبق در نیمه پایین قطعات چرخ نصب شده باشد طبق پایین نام دارد.
 • طبق در خودرو و تعداد آن به نوع سیستم تعلیق و طراحی آن وابسته است.
 • احتمال دارد یک خودرو طبق نداشته باشد یا بر عکس، چند طبق داشته باشد.
 • طبق شبیه به بازوی انسان عمل می کند و ارتباط دو بخش مهم را باهم ایجاد مینماید.
 • بازویی از یک طرف به قطعات متحرک سیستم تعلیق و از طرف دیگر به شاسی خودرو وصل است.
 • بازویی در اطراف متعلقات چرخ خودرو قرار گرفته درنتیجه عملکرد و ارتباط مستقیم با جاده و چرخ ها دارد.
 • هنگام خرید سیبک طبق خودرو آریو یادتان باشد بر اساس کارایی طبق خودرو نباید وزن کمتری داشته باشد.
 • وظیفه سیستم تعلیق و جلوبندی دریافت ضربات عرضی و طولی وارد شده به خودرو و انتقال آنها به شاسی است
 • طبق یکی از لوازم یدکی اصلی تشکیل دهنده سیستم تعلیق و جلوبندی است.
 • عملکرد صحیح طبق خودرو آریو ایمنی خودروی شما را بالا میبرد.
نکات خرید دیسک کلاچ خودرو برلیانس
می خواهم ببینم

خرید اینترنتی سیبک طبق خودرو آریو و سایر لوازم یدکی خودرو آریو

خرید اینترنتی سیبک طبق خودرو آریو و سایر لوازم یدکی خودرو آریو

آیا شما هم قصد خرید لوازم یدکی آریو را دارید؟ آیا میخواهید سیبک طبق خودرو آریو را خریداری کنید؟ در آیریک پارت می توانید با جستجوی قطعات یدکی مورد نظرتان به راهنمای خرید و نکات مهم در زمینه خرید هر قطعه را مشاهده نمایید. همچنین می توانید به آسانی و بدون هیچ هزینه جابجایی قیمت قطعات موجود در فروشگاه را مشاهده کنید و از قیمت حدودی بازار لوازم یدکی آریو و سایر خودروهای وارداتی چینی باخبر شوید. سپس با بررسی از بین قطعات فروشگاه ما و سایر فروشگاه ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید و مستقیم با ما تماس بگیرید. برای خرید تکی و تعداد بالا قطعات با ما تماس بگیرید.

آیریک پارت فروشنده لوازم یدکی خودرو آریو و سایر خودروهای وارداتی چینی و کره ای

برای یک راهنمای جهت خرید قطعه موردنظرتان از جمله خرید سیبک طبق خودرو آریو میتوانید با مشاهده مشخصات قطعه موردنظر در فروشگاه سایت و سپس تماس با ما جهت اطمینان از موجودی اقدام کنید بعد سفارش را ثبت نمایید. از این طریق علاوه بر اینکه از قیمت روز مثلا سیبک طبق خودرو آریو مطلع میشوید میتوانید اعتبار پشتیبانی فروشگاه سایت ما را بسنجید. آیریک پارت تامین کننده و واردکننده انواع لوازم یدکی خودرو آریو در تهران واقع در چراغ برق است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *