با نکات راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو این مطلب را دنبال کنید! خودرو آریو یکی از خودروهای وارداتی از کشور چین میباشد که در سالهای اخیر وارد بازار ایران شده و از استقبال خوبی دربین خریداران خودرو نیز برخورداربوده‌است. از جمله مدل‌های این خودرو چینی که در کشور ایران از فروش نسبتا خوبی نیز برخوردار شده است مدل z300 می‌باشد. شرکت خودروسازی زوتی zotye که تولیدکننده خودرو آریو می‌باشد همواره نسبت به تامین قطعات اصلی این خودرو در کیفیت اصلی و اورجینال توجه خاص داشته‌است که در همین راستا اقدام به تامین و تولید و عرضه و فروش قطعات اصلی و اورجینال در کیفیت اصل توسط نمایندگان فروش خود در کشورهای هدف از جمله ایران گام خوبی برداشته‌است. از قطعات مهم این خودرو چینی سیبک فرمان میباشد که دراین‌مطلب باهم راهنمای خرید و نکات مربوط به آن را دنبال میکنیم.

جهت نکات بیشتر راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو با ما تماس بگیرید. آیریک پارت به عنوان واردکننده و عرضه کننده قطعات اصلی خودرو آریو در ایران فعالیت می نماید. همچنین می‌توانید قبل از خرید سیبک فرمان اصلی و اورجینال خودرو آریو زد سیصد z300 با ما تماس بگیرید.

بهترین نکات راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو

بهترین نکات راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو

سیبک فرمان خودرو آریو سمت چپ برای خودرو z300 آریو یک قطعه وارداتی از کشور چین است. سیبک فرمان خودرو آریو یک قطعه کروی شکل است که جنس آن از فلز با مقامت بالا می باشد. این قطعه خدرو در یک محفظه مانند از جنس فولاد سخت قرار گرفته که خود آن نیز توسط یک قطعه به نام بوش احاطه شده است. بوش یک قطعه از جنس پلاستیک مرغوب است. اگر مطالب قبلی سایت آیریک پارت را خوانده باشید یکسری نکات در خصوص سیبک طبق خودرو آریو و راهنمای خرید آن ذکر کردیم. باید بگوییم که ۲ نوع سیبک در بین قطعات خودرو وجود دارد که یکی سیبک طبق است که در مطالب قبلی درباره آن گفتیم و دیگری هم سیبک فرمان خودرو است که در اینجا درباره آن صحبت می کنیم.

بررسی برخی آپشن ها در خودرو زوتی z300 (آریو s300) سایپا
می خواهم ببینم

عملکرد سیبک فرمان خودرو چگونه است؟

همانطور که گفتیم سیبک طبق بصورت مستقیم با سیستم تعلیق خودرو ارتباط دارد. سیبک فرمان خودرو آریو از یک طرف به طبق وصل می‌شود و سمت دیگر آن به چرخ ها ازطریق جعبه فرمان متصل میگردد. از نظر شکل ظاهر سیبک فرمان خودرو آریو بسیار به یک پیپ یا چپق شباهت دارد. هنگام خرید سیبک فرمان خودرو قطعه اصلی را بخوبی بررسی و بازبینی کنید و در صورت امکان با قطعه ای که فروشنده به شما پیشنهاد میدهد بررسی نمایید.

عملکرد سیبک ها بصورت کلی مشابه عملکرد مفصل ها در استخوان بندی بدن انسان می باشد. سیبک ها که میتوان گفت مفصل های آهنی خودرو هستند تا حدود زیادی وزن خودرو را تحمل میکنند و بطورکلی کارایی اصلی آنها در سطوح ناهموار و جاده‌های دارای دست‌انداز مشخص میگردد و دراین‌مواقع نقش تعادلی را برای خودرو ایفا میکنند. این عملکرد به‌اینصورت است که وقتی خودرو در یک سطح ناهموار قرارمیگیرد سیبک فرمان موقع چرخش فرمان اجازه حرکت قطعات را صادرمیکند و درنتیجه موقع بالارفتن و یا پایین‌آمدن چرخ ها در سطح ناهموار سیبک طبق تعادل را حفظ‌ می‌نماید. مهمترین نکته برای راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو خرید جنس اصلی و اورجینال است.

سبک فرمان خودرو آریو هنگام خرابی چه علامت ها و نشانه هایی دارد؟

سبک فرمان خودرو آریو هنگام خرابی چه علامت ها و نشانه هایی دارد؟

برخی از علائم از درجه اهمیت کمتر و برخی نیز از درجه اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشند. چون سیبک طبق خودرو از یکسو به طبق و از سوی دیگر به چرخ ها متصل شده است. بنابراین وقتی فرمان خودرو چرخیده می‌شود سیبک فرمان نیز به همان سمتی که فرمان چرخیده است میچرخد. یکی از وظایف این قطعه در خودرو کاهش اصطحکاک میان قطعات مربوطه است. علاوه براین قسمتی از وزن خودرو را نیز تحمل میکند. اگر مشاهده کردید که سیبک فرمان خودرو آریو دچار کوچکترین ترک یا ردی از پارگی شده است خیلی زود باید به تعمیرگاه مراجعه و نسبت به تعویض آن اقدام‌کنید. یکی دیگر از نشانه‌های مهم خرابی سیبک فرمان آریو خراب شدن گردگیر سیبک می‌باشد که میتواند به منزله نفوذ گردوغبار داخل ان باشد. همچنین اگر متوجه عملکرد نادرست مهره سر سیبک شدید میتواند یک نشانه خرابی باشد.

  • صدمه دیدن گردگیرها
  • فشار و ضربه های ناگهانی که سبب کج شدن سیبک میشود
  • هرز شدن رزوه سیبک یا رزوه مهره ها
  • کج شدن سیبک فرمان
لوازم آریو و کاتالوگ و لیست قیمت قطعات
می خواهم ببینم

هشدارهایی که میتواند مقدمه خرابی سیبک فرمان آریو باشد:

موارد زیر میتواند به عنوان نشانه برای خرابی سیبک فرمان آریو تلقی شود و الزاما به معنای خرابی آن نیست. ضمن اینکه موارد زیر خود میتواند راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو برایتان باشد.

  • شنیدن سروصداهای غیرمعمول از سگدست خودرو
  • افزایش فرسودگی سیستم تعلیق و همچنین سیستم فرمان خودرو آریو
  • عدم بازگشت فرمان خودرو به حالت اولیه در مواقع دور زدن
  • افزایش میزان سایش لاستیک ها بطوری که غیرطبیعی باشد
  • کشیدگی خودرو و فرمان به سمت طرفین
  • چرخش سنگین فرمان خودرو یا مشاهده خلاصی در فرمان خودرو

راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو سمت راست برای z300

از آنجایی که سیبک ها در سیستم فرمان خودرو نصب می شوند هنگام خرید سعی کنید با فروشنده مذاکره کنید و یک قطعه دارای گارانتی خریداری کنید تا درصورت امکان بعد از خرید و نصب قطعه و تست کیفیت خیالتان از عملکرد صحیح ان راحت شود. معمولا اجناس اصلی و اورجینال چون تست کیفیت را توسط سازنده خودرو گذرانده و تاییدیه لازم را دریافت کرده‌اند بنابراین از لحاظ کیفی کارایی لازم را دارند. به سیبک راست نیز هنگام خرید توجه کنید و این نکته ریز را فراموش نکنید.

سبک فرمان خودرو آریو هنگام خرابی چه علامت ها و نشانه هایی دارد؟

راهنمای خرید سیبک فرمان خودرو آریو سمت چپ برای z300

بطور کلی نکات راهنمای خرید برای سیبک فرمان راست با چپ تفاوت زیادی ندارد و همان نکته ها را نیز میتوانید بکار ببرید.

نکات راهنمای خرید برای خرید اینترنتی سبک فرمان خودر آریو چیست؟

۱- ابتدا در اینترنت بدنبال فروشگاه هایی باشید که سیبک فرمان آریو اصل را بفروش میرسانند

راهنمای خرید کالیپر ترمز خودرو برلیانس تمام مدل ها
می خواهم ببینم

۲- نمونه تصاویر موجود در فروشگاه سایت مورد نظر را بخوبی بررسی کنید و با قطعه اصلی خودتان مقایسه کنید

۳- درصورتی که تصاویر موجود به اندازه کافی شفاف نبود درخواست تصویر قطعه مورد نظر را از پشتیبان فروشگاه کنید

۴- اگر هم نمونه ویدیو از سبک فرمان خودرو آریو در اختیارتان قرار داده شود بهتر می توانید تشخیص دهید

۵- قبل از خرید از صحت کار و اعتبار و عملکرد فروشگاه اطمینان کافی را بدست آورید.

۶- می توانید چندین فروشگاه و کیفیت و قیمت آن ها را بررسی کنید سپس خرید کنید.

۷- به لوگو و آرم شرکت خودروسازی آریو روی قطعات و همچنین سریال آن دقت کنید.

۸- میتوانید برای خرید اینترنتی سیبک فرمان خودرو آریو از تعمیرکار مطمئن خود نیز مشورت بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *