اگر صاحب یک خودرو آریو مثلا z300 هستید و بدنبال خرید اینترنتی تسمه دینام آریو هستید و یا اینکه قصد خرید آن را دارید با نکته های راهنمای خرید تسمه دینام آریو آیریک پارت همراه باشید تاهنگام خرید بتوانید با دانش و آگاهی بیشتر خریدتان را انجام دهید.

تفاوت یک تسمه دینام آریو سالم و آسیب دیده چیست؟

اولین نکته برای تسمه دینام خودرو آریو این است که بتوانید جنس نو و سالم را از جنس کارکرده و دست‌دوم تشخیص دهید. اگر تسمه دینام خودرو آریو شما مدت زمان زیادی را روی ماشین کارکرده باشد و شما هم تاکنون تسمه دینام بری خودرویتان خریداری نکرده باشید ممکن است ندانیدکه یک تسمه دینام آریو با عملکرد مناسب از لحاظ شکل ظاهر چگونه است. معمولا در سیستم خودروها از دو تسمه استفاده می‌شود و تسمه های خودرو نیز به رنگ مشکی هستند. تسمه دینام ممکن است یک سطح صاف داشته باشند و از هر دو طرف قابل جابجایی و استفاده باشد. معمولا جنس تمام تسمه دینام ها از جمله برای خودرو آریو از پلاستیک مرغوب می باشد.

علوه بر تسمه دینام در خودرو آریو تسمه هیدرولیک نیز داریم. یکی دیگر از تسمه های موجود در خودروها تسمه تایم است که البته در خودروهای جدید به جای آن از زنجیر تایم استفاده می شود.

راهنمای خرید اینترنتی تسمه دینام خودرو آریو z300 اصلی

نمونه ای از تسمه دینام خودرو آریو جنس اصلی و سالم

یکی از نکات راهنمای خرید این است که اگر تسمه دینام خودرو آریو شما سالم باشد لاستیک تسمه دینام یکدست و بدون ترک خواهد بود. ترک ها نشانه پوسیدگی، خشک و سن و کارکرد و عمر زیاد تسمه دینام خودرو آریو است. ترک ها بر روی تسمه دینام خودرو آریو همچنین نقاط ضعفی هستند که سرانجام باعث شکسته شدن آن می شوند. بنابراین اگر ترک یا پوسیدگی بر روی تسمه دینام خودرو آریو خود مشاهده کردید بهتر است قبل از مسافرت و سریعا آن را تعویض کنید تا خدای ناکرده شما را در کنار جاده گرفتار نکند. تسمه دینام خودرو آریو هرگز نباید لبه هایی در دو طرف خود داشته باشند. این نشانه آن است که تسمه دینام خودرو به طور نادرست روی قرقره ها خواهد چرخید. تسمه دینام خودرو آریو فرسوده می تواند در هر زمان پاره شود.

قطعات پایه خودرو را بشناسید
می خواهم ببینم

نکته مهم دیگر برای راهنمای خرید تسمه دینام خودرو ها اینکه اگر تسمه دینام خودرویتان داری شیار باشد شیارها باید از نظر اندازه و فاصله یکنواخت باشند و هیچ شیاری از بین نرفته باشد. اگر هر یک از این مسائل را مشاهده کردید بلافاصله آن را تعویض کنید.

چگونه می توان از تسمه دینام خودرو آریو خود مراقبت کرد؟

بسته به آب و هوایی که در آن زندگی می کنید طول عمر می تواند طولانی تر باشد. اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنید مهم است که اتومبیل خود را در یک مکان سایه دار و خنک مانند گاراژ یا زیر سایه درخت پارک کنید. دور از نور مستقیم خورشید. در حین انجام تعمیر و نگهداری منظم مراقب باشید که هیچ روغن یا مایع خنک کننده ای روی آن ریخته نشود زیرا این می تواند باعث لغزش و آسیب شود. همچنین هنگام تعویض و خرید تسمه دینام خودرو آریو از فروشنده ها بخواهید که تاجای ممکن نکات لازم و راهنمای خرید را در مورد این قطعه به شما بگویند.

همچنین برای افزایش کارکرد و عمر تسمه دینام خودرو آریو باید قرقره ها را از زباله ها دور نگه دارید. عمر کمربند مستقیما با اقلیمی که در آن زندگی می کنید و اینکه آیا موتور خود را بیش از حد گرم می کنید یا خیر وابسته است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که ماهانه یک بار برای هر یک از علائم ذکر شده تسمه دینام خودرو آریو خود را بازرسی کنید.

راهنمای خرید اینترنتی تسمه دینام خودرو آریو z300 اصلی

راهنمای خرید اینترنتی تسمه دینام خودرو آریو z300 اصلی

تسمه دینام خودرو آریو جنس اصلی یک قطعه وارداتی از کشور سازنده خودرو یعنی چین می باشد. برخی افراد نگرانی از بابت چینی بودن تسمه دینام خودرو آریو دارندکه به این افراد باید گفت که در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا وقتی که کشور سازنده خودرو زوتی zotye , آریو z300 چین می باشد خوب یک امر طبیعی است که قطعه اصلی متعلق به کشور چین باشد. اگر خودروی ساخته شده متعلق به کشورهای اروپایی باشد و فروشنده بخواهد قطعه وارداتی از کشور چین را بعنوان جنس اصلی به شما معرفی کرده و بفروشد آنگاه باید تردیدکنید و از خرید منصرف شوید. اما وقتی خودرو آریو ساخت کشور چین است طبیعی است که قطعات و لوازم یدکی آریو اصلی نیز باید ساخت کشور چین باشد.

سرویس دوره ای خودرو و لوازم برلیانس
می خواهم ببینم

در خرید اینترنتی درست است که قیمت مناسب یک نکته مهم برای خرید است اما سعی کنید از فروشگاه های معتبر اینترنتی که قطعات اصلی را بفروش میرسانند خرید کنید تا به این شکل از پخش قطعات تقلبی در بازار نیز جلوگیری کرده باشید.

درباره تسمه دینام خودرو آریو بیشتر بدانید تا راهنمای خرید شما شود

بخشی از قطعات خودرو آریو که در مطالب قبلی نیز آن را در وبلاگ آیریک پارت بررسی کردیم، مربوط به لوازم و قطعات الکتریکی یا سیستم برق خودرو می‌باشد. بطورکلی در سیستم برق خودرو ۲ قطعه اصلی وجوددارد که اولی باطری است و قطعه دومی دینام است. همانگونه که همه شما میدانید باطری وظیفه دارد تا برق خودرو را زمانی که موتور خودرو آریو خاموش باشد تامین نماید. این کار را به کمک ذخیره انرژی الکتریکی انجام میدهد. اما دینام وظیفه دارد برق موردنیاز خودرو آریو را هنگامی که موتور روشن باشد تامین کند. همچنین انرژی الکتریکی تولید شده را به انرژی مکانیکی برای حرکت خودرو آریو تبدیل نماید. این تبدیل به کمک تسمه دینام خودرو آریو صورت میگیرد. باطری ماشین آریو وظیفه اصلی تامین برق مورد نیاز را برعهده‌دارد. پس نقش مهمی دارد اما اصل کار را دینام خودرو به کمک تسمه دینام انجام میدهد.

راهنمای خرید اینترنتی تسمه دینام خودرو آریو z300 اصلی

  • در سیستم برق خودرو آریو تولید برق با دینام است! ذخیره انرژی الکتریکی یا برق وظیفه باطری است.
  • وقتی خودرو آریو روشن است و موتور کارمیکند برق خودرو را دینام تامین میکند.
  • وقتی موتور خاموش است برق خودرو را باطری تامین می کند.
  • تبدیل انرژی الکتریکی تولید شده توسط دینام به انرژی مکانیکی صورت میگیرد.
  • شارژ باطری خودرو آریو و همینطور تامین بخش عمده برق مورد نیاز خودرو به کمک دینام انجام میشود.
۶ نکته خرید بهترین قطعات یدکی خودرو
می خواهم ببینم

در پایان اگر شما به تازگی تجربه خرید تیمه دینام خودرو آریو داشته اید خوشحال میشویم که در نظرات همین مطلب ذکر کنید تا ما و همچنین سایر دوستان از تجربه شما استفاده کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *