فروشگاه لوازم یدکی برلیانس|چانگان|آریو|سراتو

بررسی برخی آپشن ها در خودرو زوتی z300 (آریو s300) سایپا

شرکت خودروسازی زوتی zotye یک شرکت خودروسازی نوپای چینی است. یکی از خودروهای این شرکت که در میان تمام خودروهای تولید این کشور نیز آپشن های بهتری دارد و از محبوبیت بیشتری در بازار چین و سایر کشورها برخوردار است مدل خودرو زوتی z300 می باشد. شرکت خودروسازی سایپا این خودرو را در بازار ایران عرضه می نماید. مدل مونتاژ شده خودرو زوتی z300 توسط سایپا با نام آریو s300 به بازار داخلی عرضه می شود که تفاوت چندانی با مدل اصلی یعنی خودرو زوتی z300 ندارد. در واقع شرکت سایپا این خودرو را به بازار داخل واردکرده و ان را مونتاژ می نماید. در این مطلب آیریک پارت قصد داریم کمی در مورد آپشن های این خودرو با شما صحبت کنیم.

آپشن ها و امکانات خودرو زوتی zotye z300 , آریو s300

خودرو زوتی Z300 به‌ عنوان یک خودرو اقتصادی در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت خودروسازی چینی با قابلیت ها و امکانات رفاهی خوبی به بازار عرضه شد. برخورداری از یک نمایشگر باکیفیت ۵ اینچی لمسی که از طریق دکمه‌های کنترلی که برروی فرمان قرار گرفته است کارکردن با نمایشگر را برایتان راحت تر نموده است. برخورداری از یک سیستم صوتی با ۶ بلندگوی مناسب و باکیفیت لذت موسیقی را برایتان بیشتر می کند. همچنین سنسور عقب و دوربین از امکانات دیگر z300 می باشد. شرکت سایپا در مونتاژ z300 قسمتی از آپشن‌ها را حذف نموده است. به عنوان مثال: در سایپا آریو نمایشگر و دوربین عقب وجود ندارد. تعداد ایربگ‌ها ۲ تا هستند. سیستم صوتی ۴ بلندگو دارد. سیستم تهویه نیز دستی می باشد.

آپشن ها و قابلیت های خودرو زوتی Z300 و ذکر مشخصات

زوتی Z300 با ۶ کیسه هوا و ترمزهای قابل اطمینان موفق به کسب نمره ۵ ستاره ایمنی شده است. سقف، ستون‌ها و درب‌های زوتی Z300 از استحکام مناسبی برخوردار هستند. البته شرکت سایپا این میزان را به ۴ عدد کیسه هوا کاهش داده است.

آریو s300 و مونتاژ خودرو زوتی z300 توسط سایپا

چیزی که سایپا با عنوان اس ۳۰۰ به بازار داخل عرضه می کند همان خودرو زد ۳۰۰ است که مونتاز میشود و البته برخی از آپشن ها و قابلیت های ان حذف شده است. خودرو z300 در سال ۲۰۱۲ به تولید اولیه رسید که برخی عرضه آن را به بازار جهانی سال ۲۰۱۴ ذکر میکنند. خود این خودرو چینی کپی شده مدل های ژاپنی تویوتا است. بطور کلی میتوان خودروهای چینی را اغلب نسخه فول کپی خودروهای ژاپنی دانست. خودروهای ایرانی هم که کپی خودروهای چینی هستند. یعنی کپی اندر کپی. با این حال نمیتوان از امکانات و قابلیت های خودرو آریو به سادگی عبور کرد.(البته برای ما ایرانی ها فقط میگم تا از شر خودروهایی مث پراید خلاص شیم) از فرم چراغ‌ها گرفته و از نظر سایز بدنه ، شاسی و بدنه‌ی زوتیه Z300، با نسل چراغ‌های جلوی جدید عرضه میگردد.

آپشن هایی که میتواند ما را به خرید آریو اس ۳۰۰ یا زوتی z300 ترغیب کند

در انتها قصد دارم مهمترین قطعات یدکی و لوازم یدکی z300 را که در بازار موجود است برایتان ذکر کنم

لوازم یدکی و قطعات بدنه خودرو زوتی zotye z300 آریو اس۳۰۰

لوازم یدکی و قطعات موتوری خودرو زوتی zotye z300 آریو اس ۳۰۰

جمعبندی و سخن پایانی

اگر قصدتان خرید خودرو است و تمایل دارید برای تنوع هم که شده استفاده از خودروهای پراید و پژو و سمند را کنار بگذارید در میان سدان های موجود در بازار داخلی خودرو زوتی z300 می تواند انتخاب خوب و درستی باشد که با وجود حذف برخی اپشن ها توسط شرکت سایپا با این وجود باز هم میتوان روی آن به عنوان یک خودرو اقتصادی حساب باز کرد. همانطور هم که دیدید لوازم یدکی خودرو زوتی z300 نیز در بازار داخل به فراوانی موجود است. البته شکی نیست که اگر این خودرو با همان امکانات اصلی در داخل عرضه میشد قطعا با استقبال بیشتری روبرو میشد.

خروج از نسخه موبایل